29 Aralık 2016 Perşembe

rüzgarın sesini duyabiliyor musun? o burada, engellemeye çalışsan da bir yolunu bulup sana ulaşıyor. hissedebildiğinden çok ve duyuyorsun. sesiyle sana çabasını gösteriyor. kötü olduğunu düşünme. asla düşünme.

-ava çıkalım mı?
-adam çok yorgun.
-....
-pekala, sırf kadın istiyor diye.

karşı masada güzel bir kadın oturuyor. ona bakıyor. sen de bak. bakıyorum. hala bakıyor mu? evet. göz göze gelmeyi bekle. geldiğinizde başını çevir ve gülümse. gördüğünden emin ol. evet? yaptın mı? yaptım. kalkıyor. sen de kalk. hayır. haydi kalk. hayır! bir sigara içeçeğim hatta. .... kapının önünde bekliyor. nasıl biri? saçları kıvırcık.

zamanında kalkmadı.
zaman bir yanılsama.

rüzgarın varlığını ispatlayan kulakların acıların karşısında çaresiz. bağırmak istiyorsun. avazın çıktığı kadar bağırmak.

-neden saklıyorsun kendini?
-adamı üzmek istemiyorum. o mutlu olsun istiyorum.
-adam da kadın için istiyor bunu.
-kadın özür diliyor.

diliyor. bir çok şey.
kesilen uyku aralarında içtiğin suyun boğazından geçerek yemek borusuna, oradan midene indiğini duyumsuyorsun. kulaklığın orada. al. kulağına tak. rüzgarı yok et. hissetmediğin yoktur.


kaçıncı tekil şahısta yaşanıyordu?
kaçıncı tekil şahısta ölünüyordu?


-iyi olduğunda haber ver.
-tamam.

kadını temsil eden mum sakin ve durağan. adamı temsil eden mum şiddetle savruluyor. sakin kalmayı beceremediğini görüyorsun. her şeyin farkındalığı omuzlarına çöküyor. lanetli atlas oluyorsun.

saati takip ediyorsun. geceler boyu düşündüğün çocukluğuna dair en ufak bir ayrıntı yakalayamadın. babanı, anneni düşünmekten yorgun düştün. ve artık ufacık bir ipucunu yakalamak için saati takip ediyorsun. göz kapakların ağırlaşıyor. ağırlaşıyor.

dilini çıkarıp ayna karşısında onu inceleyip lacan'ı aramaktan seni mantığın alıkoyabilirdi. yine de tüm yazdıklarına baktın. bilinçaltına dair çıkarım yapabilmeni sağlayacak sözcüklerin hepsine baktın.


karanlığa gömülmeseydin devam edebilirdin.
belki..

Hiç yorum yok: