29 Şubat 2016 Pazartesi

her şeyin yolunda gitmesi, belki iyi değil ama bir şekilde yolunda gitmesi bir insanı ancak bu kadar aptallaştırır. kötü birşey yok mu şimdi, hiç mi yok, dert var mı azıcık, bünye alışmış istiyor tabii. yok ama.

tez yazmaya başladım. cümle beni güldürüyor. gerçekten mi başladım? başladım evet. hem radikal bir kararla onca senenin emeğini bir kenara fırlatıp bambaşka, taptaze bir konuyla tez yazmaya başladım. fransızlardan almanlara kaçtım. foucault'yu bırakıp nietzsche'ye fazlasıyla alışmaya başladım.

kana kana kitap okumalarıma kavuştum. gece gördüğüm akıl almaz rüyaların sayısı azaldı. ilaçları da kaldırıp attım. grip oldum, galiba süheyla da üşüttü. bugün iki kere ateşinin yükseldiğini farkedip telaşlandım, güzel bir çiçekmiş gibi patilerini ıslattım, tabii o bunu böyle romantik karşılamadı.


anne babamın evin içinde olmalarının keyfini kaçıran tek şey bir kaç güne gidecek olmaları. güzel gidiyordu. ne güzel gidiyordu.

 ailemizin yeni üyesi v.'nin hediyesi menekşeyi sularken zaman dursun istiyorum. her şey bir anda uzun bir bilge karasu cümlesi haline gelsin. ben şeylerin iyi olduğunu kanıksayınca da devam edelim.

bahar bahar.

2 yorum:

Gokhan Karabulut dedi ki...

şu "şey"leri ayrı yazdıramadık sana bi türlü. he dilsel tepki, he...

Elisabeth Vogler dedi ki...

şey bir şeyi ifade ettiğinde ayrı yazılır ama çoğu zaman bir şeyi ifade etmez bir çok şeyi ya da belirsizliği ifade eder bu yüzden bitişik yazılır. tdk bana bağlı bir kurum haline gelene kadar güvenmeyiniz. teşekkürler. :)